Dożynki w Leśmierzu już za dwa tygodnie. Poznaliśmy szczegółowy program

Na niedzielę (27 sierpnia) zaplanowane zostały tegoroczne Dożynki Gminno-Parafialne. Święto plonów odbędzie się w Parku w Leśmierzu.

Początek uroczystości zaplanowano na godzinę 13:00, kiedy to korowód dożynkowy przejdzie do leśmierskiego Parku. Tam odbędzie się Msza Święta w intencji rolników, poświęcenie wieńców, chlebów i płodów rolnych. Kolejny punkt programu to część oficjalna, czyli przemówienie Wójta Gminy Ozorków, wręczenie chleba władzom samorządowych oraz przyznanie odznaczeń „Zasłużony dla Gminy Ozorków”. Chwilę później odbędzie się część obrzędowa.

Podczas tego typu wydarzeń nie może zabraknąć części artystycznej. W tym roku dla mieszkańców Gminy Ozorków zagrają i zaśpiewają Orkiestra Dęta OSP w Solcy Wielkiej, Amatorskie Zespoły Śpiewacze i Kapele Ludowe oraz Kapela Podwórkowa. Gwiazdą wieczoru ma być zespół Modern Szoking.

Całość uzupełnią stoiska gastronomiczne oraz urządzenia rekreacyjne dla dzieci.


Umożliwiamy publikację materiałów od mieszkańców. Jeżeli byłaś/eś świadkiem jakiegoś wydarzenia lub coś Cię zaniepokoiło/zaciekawiło lub po prostu chcesz się czymś pochwalić, napisz do nas! Wystarczy skontaktować się z nami poprzez Prywatną Wiadomość na naszym profilu facebook’owymlub adres e-mail: redakcja.cigo@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *