Kolarze z całego świata przejechali przez Gminę Ozorków

W środę (28 czerwca) przez teren Gminy Ozorków przejechali kolarze biorący udział w 34. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków.

W zawodach udział bierze ponad 160 kolarzy z całego świata. Przez Gminę Ozorków przebiegała trasa drugiego etapu, który biegł ze Zgierza do Kutna. Etap ten rozpoczął się o godzinie 18:00. Kolarze, po około godzinie, dotarli na teren Gminy Ozorków. Na terenie naszej małej ojczyzny trasa biegła przez Helenów, Maszkowice, Czerchów, Boczki i Tymienicę, skąd udali się do Ambrożewa (Powiat Łęczycki). Meta etapu zlokalizowana była w Kutnie.

W związku z Wyścigiem kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu. O bezpieczeństwo na trasie dbali także druhowie z lokalnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Jak poinformowali przedstawiciele KP PSP w Zgierzu, w zabezpieczenie przejazdu Wyścigu zaangażowanych było ponad 70 strażaków, w tym druhowie z OSP Leśmierz i OSP Solca Wielka.

fot. OSP Leśmierz


Umożliwiamy publikację materiałów od mieszkańców. Jeżeli byłaś/eś świadkiem jakiegoś wydarzenia lub coś Cię zaniepokoiło/zaciekawiło lub po prostu chcesz się czymś pochwalić, napisz do nas! Wystarczy skontaktować się z nami poprzez Prywatną Wiadomość na naszym profilu facebook’owym lub adres e-mail: redakcja.cigo@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *