Meteorolodzy ostrzegają przed burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia meteorologiczne dla naszego regionu.

Ostrzeżenia tym razem dotyczą burz z gradem i są aktualne dla całego Województwa Łódzkiego, w tym dla Powiatu Zgierskiego.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne i bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie około 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h, lokalnie możliwe 90 km/h. Miejscami grad.”

– podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – IMGW PIB.

Ostrzeżenie jest ważne od godziny 11:00 dnia 21 czerwca do godziny 23:00 dnia 21 czerwca. Jest to drugi, wyższy stopień zagrożenia, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska ustalono na 80%.

SMS-owe alerty do mieszkańców, z prośbą o zachowanie ostrożności i zabezpieczenie rzeczy, które może porwać wiatr, rozsyła także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.


Umożliwiamy publikację materiałów od mieszkańców. Jeżeli byłaś/eś świadkiem jakiegoś wydarzenia lub coś Cię zaniepokoiło/zaciekawiło lub po prostu chcesz się czymś pochwalić, napisz do nas! Wystarczy skontaktować się z nami poprzez Prywatną Wiadomość na naszym profilu facebook’owymlub adres e-mail: redakcja.cigo@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *