Policyjny pościg w Maszkowicach

59-latkowi, którego zatrzymali zgierscy policjanci może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wyskoki mandat. Po tym, jak kierujący mitsubishi przekroczył prędkość o 18 km/h, postanowił rozpocząć ucieczkę. Jego plan nie powiódł się, tuż po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

W poniedziałek (28 sierpnia) policjanci ruchu drogowego zgierskiej komendy w miejscowości Maszkowice (Gmina Ozorków) kontrolowali prędkość z jaką w obszarze zabudowanym poruszają się kierujący. Tuż przed godziną 19:00 mundurowi zauważyli zbliżające się mitsubishi. Wykonany pomiar wykazał, że kierujący jechał o 18 km/h szybciej niż zezwalały na to przepisy.

„Policjant wydał sygnał tarczą do zatrzymania się, jednakże mężczyzna go zlekceważył i zaczął uciekać. Zawrócił i odjechał w przeciwnym kierunku. Natychmiast za nim ruszyli mundurowi. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawali polecenie zatrzymania się, które mężczyzna ignorował. O całej sytuacji policjanci poinformowali dyżurnego, który na miejsce skierował dodatkowe patrole. Krótko później funkcjonariusze zatrzymali pojazd i kierującego mężczyznę. Okazał się nim 59 – letni mieszkaniec powiatu zgierskiego. Swoją decyzję o ucieczce na widok policjantów tłumaczył brakiem uprawnień do kierowania. W trakcie kontroli potwierdziło się, że mężczyzna nie powinien prowadzić pojazdów bo nie posiada do tego uprawnień. Teraz będzie musiał tłumaczyć się przed sądem. Przypominamy, że za niezatrzymanie się do kontroli i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.”

– mówi podkom. Robert Borowski.

Umożliwiamy publikację materiałów od mieszkańców. Jeżeli byłaś/eś świadkiem jakiegoś wydarzenia lub coś Cię zaniepokoiło/zaciekawiło lub po prostu chcesz się czymś pochwalić, napisz do nas! Wystarczy skontaktować się z nami poprzez Prywatną Wiadomość na naszym profilu facebook’owymlub adres e-mail: redakcja.cigo@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *